LM3900DR
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
LM3900DR
Category : Integrated Circuits (ICs) Linear Amplifiers Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Current - Output / Channel : 10 mA
Amplifier Type : General Purpose
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Voltage - Supply Span (Min) : 4.4 V
Supplier Device Package : 14-SOIC
Output Type : -
Voltage - Supply Span (Max) : 32 V
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Current - Supply : 6.2mA (x4 Channels)
Package / Case : 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Slew Rate : 20V/µs
Current - Input Bias : 30 nA
Number of Circuits : 4
Gain Bandwidth Product : 2.5 MHz